Szwedzi. Ciepło na Północy - Katarzyna Molęda

Czy wiecie, że w szwedzkich mieszkaniach nie ma pralki? Dlatego pralnie są prawie na każdym rogu. W dodatku obowiązują do nich zapisy, a jeżeli ktoś się bardzo niekulturalnie wciśnie w kolejkę, to (uwaga!) występuje agresja karteczkowa.

Autorka, Kasia Molęda, przedstawia w książce w sposób lekki i zabawny zwyczaje, ciekawostki oraz postrzeganie świata przez Szwedów.

Szwecja to nie tylko sklep Ikea czy znakomite kryminały. To kraj, który ma o wiele więcej do zaoferowania niż każdemu się wydaje. Przez lata spędzone w Szwecji autorka potrafi przedstawić zarówno śmieszne anegdoty jak i małe mankamenty. Jedno jest pewne – żyje się tam o wiele łatwiej.

Zastrzyk wiedzy: Czy wiecie, że Szwedzi nie mają oficjalnego hymnu? Że piją dużo kawy a alkohol kupują tylko do 18.00? Że nie potrzebują zwolnień lekarskich, a sam rząd dofinansowuje wszystkich, którzy się uczą aż do 56 roku życia? Jeśli nie, to teraz już się tą wiedzą możecie pochwalić. :)

Idylla czy utopia? Do końca nie wiem, ale odniosłam wrażenie, że Szwedzi są trochę z innej planety, a ich kraj to mały raj na Ziemi. Jest ciepły i egzotyczny, a jak to z egzotyką bywa nie każdemu koniecznie się spodoba. Mnie Kasia (notabene moja imienniczka) przekonała, aby wybrać się do tego kraju i na własnej skórze przekonać się jaki jest tak naprawdę. 

Kontakt

Powered by BreezingForms

Newsletter

Jeżeli chcesz być na bieżąco z moimi przygodami zapisz się na newsletter