Nowy Jork – miłość od pierwszego spojrzenia

 Jak wiecie, udało mi się zobaczyć w tym roku Nowy Jork. Spędziłam w nim bardzo intensywny czas, dzięki czemu wiem, w których miejscach czuje się jak u siebie, a od których uciekać przez skupisko turystów.

Central Park

nowy jork zawsze po drodze 9

Parki to moja słabość dlatego to mój numer 1! Ogromny park w centrum miasta, bardzo dużo atrakcji dla dzieci, kawiarnie, pola do odpoczynku. Uwielbiam to miejsce za niezapomniany klimat.

nowy jork zawsze po drodze 2

nowy jork zawsze po drodze 3

West Village

nowy jork zawsze po drodze 7

W tej dzielnicy mieści się słynny budynek Przyjaciół. Kamienice są przepiękne. Z łatwością można się przenieść w kadry ulubionego filmu z NYC.

nowy jork zawsze po drodze 6

Dumbo

nowy jork zawsze po drodze 10

Wyjątkowe miejsce! Aby dotrzeć do Dumbo, dzielnicy na Brooklynie, musisz przejść najpierw Most Brooklyński, który już sam w sobie jest klimatyczny, kiedy korzysta z niego mało osób. Samo Dumbo jest bardzo malownicze, a panorama z dalekim w tle Empire State Building powoduje niewymuszony uśmiech. 

Top of the Rock

nowy jork zawsze po drodze 11

Piękne widoki i niesamowite przeżycie przejazdu windą, choć sam bilet jest drogi. Na szczęście można tam spędzić bardzo dużo czasu i zachwycać się panoramą miasta.

Kolory

nowy jork zawsze po drodze 1

Nie ma jednego, konkretnego miejsca. To raczej całokształt miasta, które utkane jest ferią barw. To moje 5 must see w NYC, które powodują szybsze bicie serducha.

nowy jork zawsze po drodze 5

Polecam ☺

Kontakt

Powered by BreezingForms

Newsletter

Jeżeli chcesz być na bieżąco z moimi przygodami zapisz się na newsletter