5 rzeczy do zrobienia w Tarifie

Tarifa to hiszpańskie miasteczko wysunięte najbardziej na południe. Z małej wioski rybackiej Tarifa przeobraziła się w mekkę turystów.

Czytaj więcej: 5 rzeczy do zrobienia w Tarifie

Karnawał w Kadyksie

Karnawał w Kadyksie, z hiszpańskiego Cadiz, to wielowiekowa uroczystość. Jest jedną z najbardziej znanych i najważniejszych zarówno w Hiszpanii, jak i w Europie.

Czytaj więcej: Karnawał w Kadyksie

Darmowe rzeczy do zobaczenia w Sewilli!

Sewilla jest stolicą Andaluzji. Jej fascynująca historia miesza się z nowoczesną atmosferą słynnego Uniwersytetu i niezliczonych targów i wystaw, które odbywają się tu przez cały rok. Jest także nazywaną patelnią Hiszpanii ze względu na wysokie temperatury tam panujące.

Czytaj więcej: Darmowe rzeczy do zobaczenia w Sewilli!

Dwie plus jedna, czyli pięć (z wielu) powodów, dla których będziemy wracać na Majorkę

Powroty są miłe szczególnie w tak piękne miejsce jak Majorka. Dodatkowym towarzystwem była dla mnie Asia (była już na Majorce) oraz Magda. Byłyśmy ciekawe jej pierwszej reakcji, która uspokoiła naszą wariacką duszę i udowodniła, że nie jest z nami aż tak źle.  Jej świeże spojrzenie i niewątpliwy zachwyt utwierdziły nas w przekonaniu, że nasze reakcje wcale nie są tak wyolbrzymione.

Czytaj więcej: Dwie plus jedna, czyli pięć (z wielu) powodów, dla których będziemy wracać na Majorkę

Uciekając przed zimą

Wyprawa w listopadzie zeszłego roku w to piękne miejsce była ucieczką przed pierwszym śniegiem, nauką, depresyjnym nastrojem i zwyczajną potrzebą zwiedzania. Majorka okazała się świetnym miejscem na chwilową zmianę klimatu i opiciem się pysznymi sokami z hiszpańskiego Lidla. Podążając wraz z Niemcami, których Majorka jest chyba nieoficjalnie kolejnym landem, wzbiłam się w przestworza z berlińskiego lotniska w stronę słońca.... (i palm)

Czytaj więcej: Uciekając przed zimą

Kontakt

Powered by BreezingForms

Newsletter

Jeżeli chcesz być na bieżąco z moimi przygodami zapisz się na newsletter