Za co kochasz Polskę?

Zadałam to pytanie ponad 30 osobom. Pierwszą reakcją było: "kto powiedział, że kocham" lub "co to za głupie pytanie?"

Generalnie jesteśmy negatywnie nastawieni do naszego kraju. Bardzo lubimy narzekać. Na wszystko- od pogody, po zarobki i sąsiadów. Jednak po chwili namysłu pojawiły się wśród naszych ankietowanych przykłady tego, za co cenimy Polskę.

  1. Jedzenie

Pierogi ruskie uwielbiają chyba wszyscy. Nasz chleb, masło, oscypki czy kabanosy. Tak pyszne ciasto jak sernik i jabłecznik czy nawet sałatka jarzynowa, występująca na świątecznych stołach również zostały ujęte w odpowiedziach.

  1. Różnorodność krajobrazu

Jeżeli mamy ochotę jednego dnia możemy być nad morzem a drugiego w górach. U Nas występuje wszystko – Kraina Tysiąca Jezior, przepiękne Bieszczady (w szczególności jesienią), dzika natura, niesamowite Tatry. Do tego niezwykłe, tętniące życiem miasta takie jak Wrocław, Gdańsk, Kraków czy Warszawa.

  1. Transport

Pociągi są opóźnione, autostrady płatne, wszędzie brudno. Jaki transport?!

A bo to u nas występują zniżki studenckie, promocje biletowe w Polskim Busie czy komunikacja internetowa taka jak Blablacar. Nasza komunikacja miejska jest naprawdę tania. Można pozwiedzać Polskę w bardzo przystępnej cenie. Trzeba tylko chcieć. :)

  1.  Muzyka 

Kto nie bawił się najlepiej na weselu czy innej imprezie w rytmach disco polo?

Uwielbiamy też naszych artystów! Kasia Nosowska, Brodka, Lady Pank czy Maryla Rodowicz to powszechnie znane persony! A lato bez festiwali muzycznych? Woodstock, Open'er, Orange Warsaw Festiwal- bez nich wakacje nie mogą się objeść!

  1. Burzliwa historia

Wojny, rozbiory, powstania. Historię Polski na pewno wszyscy doskonale kojarzycie.

  1. Literatura

Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Jan Kochanowski- czy te nazwiska nie mówią same za siebie?

  1. Alkohol

Nie ma co kryć - uwielbiamy pić! Polską siła na arenie międzynarodowej jest cydr. Nasze wódki takie jak Żubrówka, Soplica, Chopin czy Śliwowica są często spotykane i to nie tylko na bezcłówce.

Teraz Wy zadajcie sobie pytanie „Za co kocham Polskę?” Wciągnijcie w to rodzinę i znajomych! Odpowiedzi mogą Was zaskoczyć. :)

 

 

Kontakt

Powered by BreezingForms

Newsletter

Jeżeli chcesz być na bieżąco z moimi przygodami zapisz się na newsletter