Karnawał w Kadyksie

Karnawał w Kadyksie, z hiszpańskiego Cadiz, to wielowiekowa uroczystość. Jest jedną z najbardziej znanych i najważniejszych zarówno w Hiszpanii, jak i w Europie.

DSC08364 01 1

Zaczątki karnawału można znaleźć już w Chrześcijaństwie i obrazie Wielkiego Postu. Przed okresem, który oznacza post i pokutę, Kościół pozwalał ludziom dawać upust swoim emocjom. Wielki Post miał oczyścić ludzi z ich ekscesów, aby prawdziwie żyć duchem wielkanocnym. W ten sposób Karnawał reguluje rytm pomiędzy smutkiem a radością.

IMG 4819 01

Karnawał w Kadyksie zapożyczył wiele cech z włoskiego karnawału, takich jak maski i konfetti, które w XV wieku sprowadzili do andaluzyjskiej prowincji kupcy genueńscy.

IMG 4715 01

IMG 4717 01

Charakterystyka karnawału w Kadyksie

Od 8 lutego do 18 lutego 2018 roku Cadiz  bawi się każdego dnia. Mieszkańcy śpiewają, tańczą i piją. Dodatkowo podczas karnawału rywalizują grupy zawodowców w Concurso Oficial de Agrupaciones Carnavalescas, odbywającym się na scenie teatru Gran Teatro Falla. Zawodnicy przygotowują się do tego wydarzenia bardzo długo. Na tej podstawie ustala się która grupa improwizacyjna jest najlepsza.  

IMG 4764 01

Karnawał nie może się także obejść bez parad ulicznych, bali, wyboru królowej karnawału, pokazów fajerwerków oraz koncertów.

DSC08367 01

Kulminacją karnawału jest wielka fiesta, podczas której mieszkańcy, przyjezdni z Hiszpanii czy turyści zagraniczni rozpierzchają się po wąskich uliczkach i świętują w przeróżnych przebraniach ze swoimi rodzinami i z przyjaciółmi.

DSC08385 01

DSC08384 01

IMG 4818 01

Warto spróbować, przenieść się na ulice i poczuć tego radosnego ducha!